[№21] Маленьке розслідування

Day 4,156, 15:05 Published in Ukraine Bulgaria by Bogdan-Halamydnyk
Вітаю, друзі!

Пройшло півтора року з моменту публікації моєї останньої статті (вжахнутися можна!) і ось я викроїв декілька хвилин годин, щоб знову порадувати усіх вас новим випуском. З назви статті зрозуміло, що тут буде аналіз одного явища, мої думки та коментарі з цього приводу. Одразу зазначу, що стаття не має на меті образити когось персонально! Також я не намагаюся нав'язати вам свою думку і тим більше показати що правильно, а що - ні. Буду старатися використовувати максимально нейтральні поняття. Сподіваюся, у коментарях ви будете дотримуватися такої ж позиції.
Перейдемо до самого аналізу. Явище, яке я вирішив дослідити, зародилося 10 днів тому. Мова йде, звичайно ж, про конфлікт між Президентом та частиною Конгресу в питанні виділення коштів для фінансування програм. Даний конфлікт породив масу наслідків: блокування виведення коштів у Конгресі, гучні відставки у команді Президента, перетасовки на ключових посадах, переходи з одного табору в інший, вихід у пресі розгромних статей з образами та поливанням брудом (ну як же ж без цього?) представників опонуючих таборів та інші. Щодо мене, то я сконцентрувався лише на результатах голосування про вивід коштів. Нижче пропоную ознайомитися з моїми міркуваннями з цього приводу.
За поточну каденцію Конгрес 10 разів ставив на голосування закон про виведення коштів на оргу НБУ. Лише двічі закон було прийнято і 8 разів - відхилено (включаючи закон, який на момент написання статті ще знаходиться на голосуванні). Серед цього розмаїття мою увагу найбільше привернули два закони. Перший закон, як і подібні йому шість інших, виставлені представниками групи, які відкрито заявили про свій намір блокувати виведення коштів. Причини пояснювати не буду, оскільки у пресі і так достатньо про це написано. Другий закон був виставлений вашим покірним слугою на противагу опонентам і мав усі шанси бути прийнятим, але цьому завадили декілька факторів. Які? Про них далі.
У процесі написання статті я проаналізував пресу останніх днів з коментарями до статей, національний чат, склад Конгресу та результати голосування двох згаданих раніше законів. І на основі отриманих даних представляю вам ідеологічний розклад у Конгресі.

На діаграмі представлені 39 конгресменів з 40 обраних, оскільки Axi0r. склав свої повноваження. Одразу наголошую, що це моє припущення, сформульоване на основі проаналізованих даних. Результати голосування кожного конгресмена я, природньо, знати не можу.
У верхньому лівому та правому кутах наведені списки, відповідно, прихильників та противників виведення коштів. Напівжирним та підкресленим шрифтом виділені конгресмени, які ставили закони на голосування. Звичайним шрифтом виділені конгресмени які відкрито висловили свою позицію у конфлікті. По центру зверху вказані імена двох конгресменів, які ідеологічно належать до одного табору, але заявили про підтримку іншого. У нижньому лівому та правому кутах я відобразив конгресменів, які підтримують позицію партії, але відкрито про це не заявили. І знизу по центру - конгресмени, які не підтримують жодну із сторін. Діаграма дозволяє легко пояснити результати голосування по законах про виведення коштів.
Закони, які виставлялися "групою блокування", підтримувалися незначною кількістю конгресменів - від 5 до 9. Я роблю висновок, що це були лише ті конгресмени, які, власне, і виставляли ці закони. Кількість голосів "проти" варіювалася від 15 до 24. Закон, на який я посилаюся у статті, якраз і набрав ці 24 голоси. Звідки вони? На діаграмі це всі конгресмени, окрім зображених в правій частині.
Щодо другого закону, то тут ситуація цікавіша. Результат 18:18 свідчить про значне перетікання голосів та можливий підкуп, вища активність - про пробудження свідомості конгресменів, або "мертвих душ". "Ідеологічний" рахунок був 17:17. Тому визначальну роль у цьому голосуванні, на мою думку, зіграла позиція п'яти конгресменів з National Front - NF.
Отже, які можемо зробити висновки?
1) Безперечно, ситуація буде змінюватися і ці зміни вже не за горами. На мою думку, перший крок за Президентом. Публікація результатів діяльності за попередній термін викличе обговорення на національному рівні і, сподіваюся, перегляд позицій сторін у цьому протистоянні.
2) Можливі переходи конгресменів між таборами, заяви про підтримку однієї зі сторін конгресменами від National Front - NF можуть внести зміни у розклад сил у Конгресі.
3) Жодна зі сторін не має навіть простої більшості у Конгресі. Тому потрібно домовлятися.
4) У Конгресу залишається трохи більше половини терміну, щоб довести свою придатність.

На цьому все. Дякую всім за увагу!

P. S. Маєте зауваження до написаного? Буду радий прочитати ваші коментарі.

P. P. S. Для шаутів:
[№21] Маленьке розслідування
https://www.erepublik.com/en/article/-21-1-2694422