Kritika sťažujúcich sa daňových podvodníkov

Day 1,192, 05:10 Published in Slovakia Slovakia by Jozef Danko
Autorovi článku sa zatiaľ aj napriek snahe nepodarilo činy takýchto podvodníkov využiť vo vlastný prospech, no pokiaľ bude môcť, určite tak učiní

Už viackrát som si všimol shouty podnikateľov stažujúcich sa, že im "niekto ukradol" jedlo. Pod pojmom "ukradnúť" tu ale nemyslia to, že sa im niekto nabúral do účtu a donatol si na ten svoj pár bochníkov chleba (čo by bolo iste odsúdeniahodné), ale to, že im prekazil ich daňový podvod!

O čo teda ide? Určite ste si v nedávnej dobe všimli zvýšenie daní na jedlo, ktoré majú za úlohu odčerpať z ekonomiky koruny, ktoré do nej nalial istý antický blbec. Či to bol krok správny, alebo nesprávny posúdiť neviem, no to pre tento článok ani nie je dôležité.

Dôležité je to, že viacerý podnikatelia sa rozhodli pomocou podvodu tieto dane neplatiť a tým ušetriť vlastné financie, čím ale okrádajú nás všetkých a zároveň týmto nečestným spôsobom konkurujú slušným firmám, ktoré dane poctivo platia a možno aj Vaša výplata pochádza práve od nich a nebyť podvodníkom, mohla by byť azda aj vyššia.

Ako to teda robia? Do obchodu dajú ponuku na jedlo (možno aj iné tovary, no tam som to zatiaľ nepostrehol) v cene 1 halier za chlebík. K takejto sume ale hra nevie pripočítať daň a tým pádom ju neplatia. Okamžite chlieb kúpia z osobného účtu a následne predávajú akousi obdobou podpultového predaja (čo ste si mohli všimnúť aj v shoutoch, kde dávajú niekedy ponuky), kde sa už dane neplatia , alebo toto jedlo sami spotrebúvajú.

Samozrejme, nie vždy im to vyjde. Občas sa stane, že niekto úplnou náhodou uvidí ponuku takéhoto jedla a tak ju proste kúpi. Musí na to však mať obrovské šťastie a tak to väčšinou daňovým podvodníkom vyjde. Preto mám dva odkazy.

Obyčajným ľuďom a čestným podnikateľom: Akonáhle uvidíte takúto ponuku, neváhajte ani sekundu. Okamžite kupujte, pretože takáto ponuka je na trhu iba pár sekúnd. Úspech si môžte nechať pre seba a nechváliť sa ním, aby ste si nenarobili nepriateľov.

Daňovým podvodníkom: Pokiaľ nemáte v sebe dostatok hanby a takéto niečo robíte, tak majte jej dosť aspoň v tom, aby ste následne vulgárne nenadávali tým, čo vám podvod vykonať zabránia.

PS: Minimálne dvaja z tých, čo takto konajú, sú aj politicky vplyvný. Pokiaľ je teda podľa nich daň vysoká, prečo sa nesnažia o jej zníženie? Alebo dali vysokú daň preto, aby mali konkurenčnú výhodu?