KaptanHABER - 19.04.2024

Day 5,995, 11:35 Published in Turkey Turkey by umutcanfbb


Arjantin - Litvanya ile NAP anlaşması imzaladı!

Arjantin resmi kaynakları bu anlaşmanın detaylarını kamuoyu ile paylaştı.

Büyük sorumlulukla eArjantin'in Litvanya ile (NAP) kurduğunu duyurdu. Bu karar, yeni bir tarihin yeni bir makalesini işaret ediyor ve yeni dünya için derin anlamlara sahip.

NAP nedir ve önemli olan nedir?
NAP, eRepublik'teki ülkeler arasında karşılıklı saldırılardan kaçınmak için yapılan bir uygulamadır. Bir oyun oyununda paradoji olarak da olsa, bu, sanal ortamların istikrarı ve yeniden yapılandırılması için çok önemlidir.

Paz ve Yönetim: Litvanya'daki NAP, bir sakinlik ve istikrar dönemi sunuyor. Bu, belirlenen süre boyunca başka ülkelere doğrudan düşman saldırıları yapılmayacağını gösteriyor. Podremo ekonomiye, uluslararası politikaya ve diplomasiye yoğunlaşıyor, Cuyo bölgesinde kalıcı olmaya devam ediyor ve bir TW (eğitim savaşı) eğilimi gösteriyor ve birçok insanın düzene saygı duyduğu gerçek bir esperamoz yapıyor.

Diplomatik İlişkilerin Açıklaması: Bir NAP kurarken, Arjantin ve Litvanya diplomasi ve karşılıklı ilişkilerle uzlaşma sağladıklarını gösterdiler. Bu, daha sağlam ilişkiler kurmak için bir fırsattır.
Bu, yeni dünyadan daha fazla para alma fırsatına sahip değil, aynı zamanda altın ve barları geri kazanmak ve çok sayıda menzil elde etmek ve askeri güç oluşturmak için de kullanılabilir.
Gerçek şu ki, hiç bir dengesizliğin var olmadığı bir yerde, aynı seviyede bir fiyat gibi, sadece turta ve manolarla aynı seviyede, diğer palabralar ise bu camino tarafından daha fazla dikkate alınmaz ve daha sonra geri döner. de la comunidad. Bu arada, çok sayıda satıcının içler acısı, hatta daha fazlası; ve buna bağlı olarak, açıkça görülen bir çöküşle birlikte bir toplulukta yeni bir yönetim tarzının olamayacağına inanılıyor.

Geleceğe Hazırlık: Dünyadaki hayal kırıklıklarına rağmen, gelecek için hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. EArjantin'in, hem yurt hem de yurtlarda çeşitli girişimler başlattığını coşkuyla duyuruyoruz. Bu gerillaların fetih hedefleri yok, çünkü askeri ve taktik olarak hizmet ediyorlar. Arjantin'deki tüm şehirlerde, yeni bir yöne doğru

bir çağrı
yapıldı. La paz no es debilidad; bu akıllı bir stratejidir . Dünyayla yeni uzlaşmalar, yeni değerlerden veya yeni savunmadan vazgeçmenin hiçbir anlamı yok. Aksine, hiçbir şey, daha fazla alana sahip olmak için sağlam bir temel oluşturmaya izin vermez.
Paktın hiçbir katkısı yok ve işe zarar vermiyor, AAEE'de yeni bir dünya için en iyi geleceği elde etmek için mümkün oluyor ve prensip olarak antipatikleri tedavi etmek mümkün, bu da alternatif bir alternatif çözüm: genişletilmiş bir çözüm.

Selamlar,
WintersunARG.

Macar toplumuna bir barış mektubu yayımlandı!

Dün Vacakacc'ın makalesinin altında Slovakya'daki iç meselelerimiz hakkında birkaç yorum okudum ve orada Nathan'ın Macarlardan nefret ettiğini okudum. Bu doğru değil.

Neredeyse 10 milyon Macar yaşıyor (bahse girerim çok daha fazlası var, kısa bir Wikipedia) ve bu 10 milyon insan arasında her gün etkileşimde bulunduğum çok iyi arkadaşlarım var. Macaristan'la IRL bağlantılarım var ve Macaristan'ı çok güzel bir ülke, Budapeşte'yi de güzel bir şehir olarak görüyorum.
Yani genel olarak Macaristan'ı ve Macar halkını seviyorum. Bu 10 milyon insan arasında tartıştığım, farklı görüşlere sahip olduğum ve konuştuğum çok az insan var, bazen uçaklara biniyoruz ve üst düzey silah gösterileri yapıyoruz. Ama nefret hissetmiyorum. Kişisel düzeyde kimseye karşı bu olumsuz duyguyu hissetmekten kaçınırım. Hararetli tartışmalara dönüşebilecek farklı görüşler, bakış açıları ve tartışmalar vardır. Ama nefret değil. Ve kesinlikle tüm insan gruplarına veya ulusa karşı değil. Bu, tüm insanları tek bir kutuya koymaktan gerçekten nefret ettiğim bir şey. Kişisel düzeyde savaştan nefret ediyorum. Bunu şiddetle söyleyebilirim. Ancak simülasyonun içinde olduğumuz için ve bu Asma Bahçeler veya Rodos Heykeli inşa etmekle ilgili olmadığından, savaşlar gibi birçok farklı şey yapıyoruz. Fikir savaşları ve roketlerle yapılan savaşlar.

Peki ne oldu da Vacakacc sana Macarlardan nefret ettiğimi söyledi? Farklı görüşlerimiz var, ülkemizdeki bazı siyasi gündemlerle ilgili sert uyarılarıma rağmen yaptığını beğenmedim ve sonuçları havada kaldı. Bunun üzerine tepki göstermeyi tercih etti ve dün Slovakya'da uçak avına başlandı. Pek çok masum kayıp, Eğitim Savaşı ortaklarımızdan birkaç SH aldı, bu yüzden sinirlendiler. Ama başardık. Evet burası hava savaşlarının yaşandığı yer. Ayrıca avlanma tarzıyla uluslararası alanda oldukça ünlüdür. Bununla ilgili pek çok soruna neden olduğundan, hükümetinizdeki birçok kişi diğer ülkelerin ne zaman şikayette bulunacağını kesinlikle biliyor.

Ülkeler arasında çok sayıda görüş olduğu gibi, ulusların içinde de birçok görüş vardır. Örneğin şu anda Slovakya'da olduğu gibi. Şu anki Ülke Başkanı Jozef Danko ile arkadaşız ama aynı zamanda durum ve Slovak ve Macar toplumu arasındaki belirli gerilimlerin nasıl ele alınacağı konusunda farklı bakış açılarımız var. Artık Slovak Hükümeti'nde değilim çünkü bazen hoşlanmadığım şeyleri, yanlış olduğunu düşündüğüm şeyleri çok yüksek sesle dile getiriyorum ve bunun Slovakya'ya zarar vereceğini biliyordum, bu yüzden istifa ettim. Jozef Danko, Slovakya'daki Macar toplumunu da çok önemseyen çok iyi bir diplomat. Ben de önemsiyorum ama millete zarar veren şeyler olduğunda da şiddetle söylüyorum.

En sevdiğim yazarlardan biri olan Paulo Coelho'nun dediği gibi: "Herkesi sevin ama asla kılıcınızı satmayın"
Kılıcımı satmadım ve birçok iyi niyet girişiminden sonra tartışmanın hiçbir yere varmadığını gördüğümde onu kullanabiliyorum.

Dün çok sayıda tankın veya uçağın vurulduğu gündü. Mayın tarlaları her yerdeydi. Vacakacc dün en az 10 madalya çaldı, vatandaşlarımız da ters eylemlerde bulundu. Şimdilik Slovakya savaşları tehlikeli olabilir çünkü Vacakacc ile olan bu anlaşmazlığı makul şartlarda sonlandırabilir miyiz bilmiyorum.

Herkesin özgür iradesi olduğu ve her insanın özgür iradesine önem verilmesi son derece önemli olduğu için size ne yapacağınızı söyleyemem, sadece öneride bulunabilirim. Çok fazla TW'miz yok. Çok fazla yerimiz yok, bu yüzden lütfen, topluluğunuz çiftçilik için farklı ülkelerin Eğitim Savaşlarını kullansa daha iyi olur, çünkü TW kurallarına uymadıklarında Rumenleri, Sırpları ve aynı zamanda Macarları da vuruyoruz. Ve bu hararetli ortamda, birçok Slovak vatandaşı çalınan Vacakacc madalyalarının intikamını alıyor, dolayısıyla Macaristan bayrağı da her zamankinden daha fazla indiriliyor.

Ayrıca ülkenizde zor zamanlar geçiriyorsunuz, bu yüzden içeride bir arada kalmanız için size iyi şanslar diliyorum. Bu aynı zamanda iç işlerinize yeterince odaklanmanızı ve ülkenizi daha güçlü kılmanızı diliyorum ve uluslararası düzeyde günün sıcaklığının ötesinde daha fazlasını görebilmeniz için yeterli perspektif diliyorum. Seni bekleyen arkadaşlar var.

İyi haftasonları dilerim

En İyi
Nathan
Slovakya parlamentosu da oldukça haraketli saatler yaşandığını söyleyebiliriz. Ülkede askeri bir darbe planlandı. Mevcut başkanda bu darbenin yanında yer alarak açıklama yaptı.

Sevgili Slovakya vatandaşları ve yurt dışından okuyucular,

küçük ama güzel ülkemizin cumhurbaşkanı olarak sizlere Slovakya'daki iç savaşla ilgili açıklamamı sunuyorum. Bugün Slovaklar ile Slovakya'da yaşayan Macarlar arasında bir anlaşmanın sunulmasının

üzerinden 2 gün 900 gün geçti . Bu anlaşma Sarma I. Mando'nun çalışmaları sayesinde oluşturuldu . Bu makalenin altındaki yorum bölümlerine veya Macarca versiyonuna bakarsak , Macarların anlaşmaya vardığını gösteren yorumların eksik olduğunu göreceksiniz. Bizim vatandaşlığımıza sahip olanlar arasında muhtemelen tek istisna vardır: Arget (şu anda ölü vatandaş). Muhtemelen bu kişilerin fikirlerini değiştirdiklerinin bir işareti olarak birçok yorum silindi. Öyle görünüyor ki, anlaşma öldü. Bu anlaşma işe yaramaz mıydı? Hayır. Sarma'nın iyi bir iş çıkardığına inanıyorum. Her iki toplum da birbirini tanıma ve dostluk kurma şansı buldu. Ne yazık ki artık bu dostluğun çoğu zaman tek taraflı olduğu görülüyor. En azından son olaylar bize bunu gösterdi. Yine de Macarlarımız arasında güvenmeye değer bazı insanlar bulduğuma inanıyorum. Dikkatli güven, diğer birçok kişinin buna değmediğini gösterdiği gibi, ama en azından biz düşman değiliz. Ne yazık ki bu insanlar azınlık gibi görünüyor. Bizi iç savaşa sürükleyen ne? Elbette birkaç nedeni var. Belki de ilk neden olarak Macarlarımızın Slovakya için çalışmaması sayılabilir. En azından hepsi değil. Ve muhtemelen, eğer varsa, bunların sadece bir azınlığı. Görüldüğü gibi onların sadakati Macaristan'a aittir. Slovakya için oynuyorlar ama Slovakya'yı yaşanacak iyi bir yer haline getirmek için değil. Slovakya'yı Macaristan'ın kuklası olarak tutmak için buradalar. Ve bunu sadece eylemlerinden değil, aynı zamanda Slovakya'yı kuklası olarak adlandıran Macaristan liderliğinin sözlerinden de anlamak mümkün. Ve bu uzun yıllardır oluyor. Bu ülkeyi inşa etmemize yardımcı olmak için bizimle yaşamak isteyen varsa hoş karşılanır. Ama burada başka bir ülkeye yardım etmek için yaşamak istiyorsanız o zaman evinize gidin ve adil oynamaya çalışın. Burada yaşayarak ve bu çokluları yaratarak oy alarak değil: komunista29 BKorytak Damian General Majky1283 MOYEY başkanı CSSR Noname96858 ve muhtemelen çok daha fazlası... Elbette tek sebep bunlar değil. Son birkaç gün zordu. Ama yine de bu sorunlara rağmen en azından ülkemizin yararlanacağı, her iki toplumun da yararına olacak konularda işbirliği yapmalıydık. Bu çoğunlukla TW'mizi ve Slovakya'nın iyi itibarını korumak için vergilerin Türkiye'ye iadesiyle ilgili. Daha sonra birçok oyuncunun bir bakıma ülkenin Macaristan'ın kuklası olmaması, yok edilmesi gerektiğine karar verdiğini ve vergi iadesi sürecini sabote etmeye çalıştığını gördük. Ve bunlar Vacakacc'tı
, FLD1987 (Sanırım oynamayı bıraktı ve hesabı başkası tarafından kontrol ediliyor), Bosszuallo , Credus , Kheodum ve Nariii . Birkaç istisna ve unutulmamalıdır ki Slovakya çıkarları için kendi topluluklarına karşı çıkanlar Zika majstor (Macar olup olmadığından emin değilim), Pety (ilk başta karşıydı ama sonra fikrini değiştirdi) ve LinoHUN . Teşekkür ederim. Bize oy vererek destek vermeyen ama en azından bu süreci sabote etmeye, Türkiye'deki dostlarımızın vergilerini çalmaya çalışmayanlara da teşekkür etmek istiyorum.

Bir de sorun şu ki, bu insanlar bize Slovakya'yı ülke olarak bile tanımadıklarını ima ediyorlar. Böyle insanlarla nasıl işbirliği yapılır? Eğer içlerinden bazıları Slovakya'yı bağımsız bir ülke olarak tanır ve bizimle dostluk ve koordinasyon içinde yaşamak isterse, onlarla yaşamaktan mutluluk duyarım. Aksi halde bizi yalnız bırakıp evlerine gitmelerini rica ediyorum. Geçmişte Slovak toplumunu yok ederek çok büyük zararlar verdiniz ve eğer bundan pişman değilseniz, hoş karşılanmıyorsunuz.

Mücadelemizi Slovakya kazansın, tarafsız bir ülke olarak kalacağız.

Mücadelemize destek veren tüm insanlardan da rica ediyorum, lütfen birileri darbemize karşı çıksa bile, başka bir şekilde hak etmiyorsa ona düşmanlık yapmayın. Savaştan sonra standart TW kurallarımızı korumalıyız. Ülkemizde yeni düzenin temeli bu olabilir. Birbirimize saygı duymak, yeniden güven oluşturmamıza, birlikte yaşamanın ve bu ülkeyi burada yaşayan herkesin yararına olacak şekilde yeniden inşa etmenin bir yolunu bulmamıza yardımcı olabilir. Gerçek hayatta Slovak, Moravyalı, Macar, Sloven, Arnavut, Hırvat veya başka bir milletten olsun.

Kobrasal Hareket Partisi Genel Merkezini ziyaret ettim ve Genel Başkanı KobraNejdet ile bir röportaj gerçekleştirdim.Kendisine teşekkür ediyorum.-Son yaşanan gelişmeler,partiniz,geleceğe yönelik hedefiniz hakkında düşüncelerinizi paylaşır mısınız?

Öncelikle son yaşanan gelişmeler hakkında düşüncelerim; Mevcut esneklik ilkesini, iş bilen bir kabine ile devam etmeyi takdir ediyorum. Eski başkan Guide'in 2.döneminde dış işlerinden sorumlu tutulması çok doğru buluyorum. Sayın Levni'yi tek eleştireceğim konu kabine ortaklığı yaptığı Turan Partisidir. Çünkü ilk kurulduğumuz 15 Şubat 2024 seçimlerine denk gelmesinden dolayı Ay Yıldız'ın kafa üçlüsünün bizi Turan kuzeni olarak suçlamıştı. TP ise sürpriz yaparak seçimleri 2.bitirdi ve bizi kuzen ilan edip tüm parti Üyelerini raporladılar. Bundan dolayı iki ortağımız aynı modemi kullanmak için (kardeşler) yasaklandı. Acımasızca şikayetler ve kuzencilikle suçladıkları Tuzgunn ile ortaklık yapmaları bugün bugün Bahçeli-Erdoğan birlikteliğini anımsatıyor.

Partinizin ilerleyen yıllarda başarılı olacağına inanıyor musunuz?

Geleceğe yönelik hedeflerimizi bir süre rafa kaldırmış durumdayız. Çünkü bizim ilk amacımız muhalefeti birleştirip malum AYIP (Ay Yıldız Partisi) hegemonyasına bir dur demekti. Bunun için eTR Muhalif Hareketi'ni başlattık erepublik.com/tr/article/2777262 fakat muhalif partilerin başkanlarından hiç dönüş olmadı. Bizim amacımız iktidara gelmek değil mevcut düzeni değiştirmekti fakat başarısız olduğumuzu düşünüyorum. Biz değil AYIP hariç tüm partiler bence başarısız özellikle ÖTP ve BTP, yıllık çınarlar neredeyse tarihin derinliklerine gömülecek kadar unutuldu, hiçbir canlılık belirtisi yok!

Partimize gelecek olursak benim oyunda gelmiş geçmiş en sevdiğim oluşum hep MAD olmuştur. Gerek parti düzeni gerek siyasi anlayışına hep imrenmişimdir. Sonradan akıbetleri ne oldu bilmiyorum belki isyan ettiler ama 2010-11 arası aralarına katılmayı hep istemişimdir. Vandals'ı da onlara benzetiyorum, KHP bir gün yükselmeye başlarsa eğer askeri açıdan eski MAD gibi bir düzen oluşturmayı siyasi açıdan da eşitlikçi, bireyci ve eTR'nin tüm çıkarlarını gözeterek ilerlemeyi düşünüyorum.

Geleceğe yönelik hedeflerim ise daha çok bireysel olmaya başladı, bundan 1 ay önce yaptığım anketin sonucunda insanların bu oyunu oynamasındaki en büyük etkenin shout bölümündeki muhabbetten ötürü olduğunu tespit ettim. Bunun üzerine sohbeti muhabbeti keyifli, bireyci değilde daha çok toplumu eğlendirmeye özen gösteren arkadaşların yazılarına cevap verir oldum. Sağ olsunlar onlarda beni dışlamayıp aralarına aldılar, oyundan daha çok keyif alır oldum. Ha ara sıra seçim zamanı siyasilere bulaştığım oluyor ama bu oyunu cilvesi böyle, yine büyüklük gösterip hiç tartışma dahi çıkarmadılar. O yüzden öncelikle tüm AYIP'cılara ve Tuzgunn'a gösterdikleri tevazudan dolayı ayrıca teşekkür ediyorum.Partimizin geleceği ise eğer siyasi panelde daha çok dikkat çekip eTR halkının dikkatini çekip aramıza katmaya başlayabilirsek önce muhalefeti dizayn edip bir gün müsait zamanımızda iktidar olmayı başarırız.

İttifak için sağ ya da sol akımdan tüm partilere kapımız açık, kendimizi tam anlamıyla ne sağcı ne de solcu görüyoruz. Biz hem eTR milliyetçisi hem de fazlasıyla özgürlükçü-bireyci görüyoruz. Partimizin başarısı tamamen oyundaki arkadaşların mütevaziliği ile paralel seyredecek gibi duruyor. Eğer güçlüden yana olmayı bırakıp muhalefete yönelmeye başlarlarsa günden güne güçleneceğiz inşallah.Gündemi takip etmeye,dünyadaki gelişmeleri aktarmaya,seçimlerin heyecanını hep birlikte yaşamaya devam edeceğiz.