Day 5,432, 02:23 Published in Poland Poland by Damio22

Ahoj! Czechy uzyskały w końcu dostęp do morza. Szczegóły w grafice poniżej. 🙂

Numer 582. Zapraszam do lektury!

Przegląd prasy

Dzisiaj podsumowanie trzeciego kwartału 2022 w prasie, czyli najciekawsze serie artów, o których wzmianki ukazały się w DN.

Kartka z kalendarza (6 kartek z nowej serii)

Maszynopis - (nie)opłacalność produkcji (1 artykuł po długiej przerwie)

Garść wydarzeń

🐺 Armia Imperialna. Zapraszamy na nasz kanał na Discordzie oraz na naszą stronę internetową.

Niedzielna zbiórka 2 października. Walczyliśmy o regiony Brandenburgia i Berlin, Terytorium Północne. Udział wzięła czwórka żołnierzy.

Generator avatarów AI nie działa. Potrzebna pomoc. Jeśli ktoś umie w grafikę i jest chętny do pomocy, proszę o kontakt.

Czas na szachy

Informacje o rozgrywkach szachowych (ukończonych, bieżących i tych dopiero planowanych) znajdziecie na stronie Szachy info.

Nowe Szachowe Mistrzostwa eŚwiata. Trzeci turniej 2022.
Runda szósta. Mamy w sumie 49 rozegranych partii, 34 walkowery, a do końca jeszcze 8. Drugi gracz wycofał się z dalszych rozgrywek. Ja nadal z jednym punktem. Znamy już zwycięzcę, który to zdobył maksimum punktów. Ja mam grać z Saszą, który jest od dawna nieaktywny... Drugi punkt walkowerem?

Puchar eŚwiata w Szachach. Turniej dziewiąty.
Mecz otwarcia. Runda pierwsza składała się tylko z jednego meczu, w którym zagrałem ja z kolegą z Turcji. Pierwszą partię wygrałem w końcówce - proponowałem remis, przeciwnik odrzucił ofertę i postanowił zaryzykować. W drugiej musiałem uznać wyższość wyższość rywala. Potrzebna była dogrywka, która rozstrzygnęła wynik meczu na 2:1 dla zawodnika z Turcji.